Již čtvrtý ročník Masopustního veselí ve Skupicích se opět vydařil

Masopustní veselí se ve Skupicích na Statku Pohoda konalo v sobotu 4. března 2017 od 10:00 hodin. První zájemci přicházeli hlavně pro zabíjačkové výrobky. Vítání návštěvníků, průvodní slovo a literárně-dramatickou dílnu pro děti zajišťovali žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Louny spolu s paní učitelkou Oksanou Kaplanovou. Během celého dne si děti mohly nechat namalovat na obličej nějakou masku od žáků výtvarného oboru ZUŠ Louny pod vedením Soni Racety nebo si sami vyrobit masku papírovou. Přímo před očima návštěvníků vyráběli jitrnice, jelítka a tlačenku skupičtí – Pavel Ježek a Eva Chloubová za asistence Miroslava Plotěného. To, že se jim výrobky opravdu povedli, potvrdili všichni pořadatelé. Ve stodole, ve které se jindy vyrábějí čistírny odpadních vod, si návštěvníci pochutnávali na zabíjačkových výrobcích od Romana Voříška a hrálo jim v lidovém tónu Trio SAX vedené Zdeňkem Patrovským. Nejvíce návštěvníků přijelo do Skupic po obědě. Ve 14:00 hodin vycházel od Statku Pohoda Masopustní průvod. Již tradičně byli v průvodu jezdci na koních rodiny Plotěných ze Skupic a stejně jako v loňském roce přijela na koních i rodina Kyselicova ze Stekníku. Tři jezdci vedli čelo a čtyři jezdci průvod uzavírali. Jezdci byli krásní králové, královny a princezny, z nich jedna jela přímo na okřídleném Pegasovi. Masek – velkých i malých přijelo opravdu hodně a všechny dostaly do průvodu od pořadatelů balónek. Do pochodu krásně hrál Dechový orchestr ZUŠ Louny vedený Jaromírem Laksou, který pak zahrál ještě na dvoře statku několik hezkých melodií. Program byl ukončen v 17:00 hodin. Již čtvrtý ročník Masopustního veselí ve Skupicích pořádala Základní umělecká škola Louny, spolek Stopy, z. s. a společnost Hydroclar, s.r.o.. Projekt podpořili: Město Postoloprty, Ústecký kraj a Nadace Život umělce. Poděkování patří všem, kteří přijeli i těm, kteří s organizací pomohli.

p>Reportáž z akce naleznete a href="videa.html">ZDE