Koncert Bachtíková

Koncertem pořadatelé připomněli osobnost T. G. Masaryka

Spolek Stopy, z.s. za pomoci Základní umělecké školy Louny připravil v pátek 28. dubna od 17:00 hodin v chrámu sv. Mikuláše Autorský koncert Vlasty Bachtíkové na počest T. G. Masaryka. Koncertem organizátoři uctili památku úmrtí prvního prezidenta Československé republiky T.G. Masaryka u příležitosti 80. výročí od jeho úmrtí. Ze Základní umělecké školy Varnsdorf přijely dvě žákyně Štěpánka Křížová a Nikol Neubauerová. Obě hrály na housle za doprovodu Evy Navrátilové skladby Vlasty Bachtíkové - Ukolébavku pro Natálku, Tanec na hradě Lemberku a Hradní skřítek z cyklu Krajem paní Zdislavy. Dále hráli na zobcové flétny žáci Základní umělecké školy Louny pod vedením Jana Krtičky a Karla Vencoura - Matěj Suk, Natálie Hrušková, Marie Hajná, Eliška Witošová, Hynek Poděbradský a Anežka Pavlátková od Vlasty Bachtíkové v jejich podání zazněly skladby: Svatební veselí , Rozpustilé veverky, Burleska a Tanec na plese. Žáky na klavír doprovodila Jitka Sedláčková. Skladby Mandolino a Tři Fresky Vlasty Bachtíkové hrál mimo jiného také kytarový soubor QUINTETTO CON MANDOLINO z Prahy. Na závěr koncertu zpíval Smíšený komorní sbor CONFOR VOXILIUM z Ústí nad Labem. Koncertem provázela žákyně literárně-dramatického oboru Oksany Kaplanové Jana Sušická. V překrásném prostředí chrámu se špičkovými výkony účinkujících měl koncert skvělou atmosféru a byl velice důstojným připomenutím T. G. Masaryka. Koncert je součástí celého cyklu, který podpořili Ústecký kraj, Nadace Život umělce a Město Louny. Další koncert na počest T. G. Masaryka se bude konat 18. května 2017 od 17:00 hodin ve Vrchlického divadle v Lounech.
Jindřiška Riedlová